0 800 50 53 52 ▼+38067 410 10 74
+38050 410 10 78
Зворотній дзвінок
callback

Види пластикових вікон – Що потрібно знати про види пластикових вікон.

17 Sep 2018
Comment are off

Види пластикових вікон – зовсім не мала тема! Постараємося розповісти вам про це за допомогою опису ключових відмінностей. А саме: пластикові вікна відрізняються формою і розмірами, кількістю стулок і варіантами їх відкривання, конструкцією склопакетів і видами профілю. Є пластикові вікна з плівками, ексклюзивними видами вітражів, різного типу ламінування та покраски.

Вибір вікна – це інвестиція на багато років в комфорт і здоров’я ваших близьких. Тому, при виборі пластикових вікон слід орієнтуватися не на одномоментні емоції, а на вивчення технічних характеристик, спілкування з професіоналами галузі, які відповідають за свій продукт багаторічною гарантією.

Види пластикових вікон за розмірами і кількістю стулок.

Розмір віконного отвору – ось ключовий показник в майбутньої конструкції пластикового вікна. Стулка вікна – своєрідна одиниця виміру. Відповідно вікна бувають одно, двох-, трьох і так далі – стулкові. Ваш індивідуальний варіант буде залежати від технічних параметрів будинку, розміру вікна і особистих побажань.

Звичайно ж є технічні обмеження за максимальними розмірами склопакетів, в рамках яких компанія – виробник несе гарантійні зобов’язання (за детальнішою інформацією звертайтеся до дилерів компанії Viknar’off).

Коли питання з кількістю стулок вирішене, приступаємо до вивчення варіантів відкривання стулок. Найпростіший варіант – глухе вікно, в якому склопакет просто вмонтований в раму. Дане технічне рішення дає переваги по пропуску світла і теплозахисту, але має певні труднощі. При двостулковому і більш варіантах вікна можна скомбінувати, одна стулка глуха, інші – поворотні.

Вікно з поворотними стулками – одне з найпопулярніших рішень. В цьому випадку стулки відкриваються всередину по вертикальних осях. Їх можна встановити всюди, від одностулкового до тристулкового вікна.

Ще одне рішення – вікна з відкидними стулками. Воно відкривається лише частково, в горизонтальній площині, зміщення відбувається на нижній осі, а сама стулка утворює з рамою гострий кут. Кут регулюється спеціальними механізмами – обмежувачами. З таким вікном зручно провітрювати приміщення. Таке технічне рішення звужує функціонал.

Відмінний варіант – вікно з поворотно – відкидними стулками. Іноді їх називають комбіновані. У виробництві таких вікон використовується більш складна і функціональна віконна фурнітура. Така фурнітура дозволяє і відкидати всередину стулку по горизонтальній площині і відкривати її всередину по вертикальній. Контроль стану стулки йде через віконну ручку. Є 3 положення: вікно зачинене, стулка відкинута на провітрювання, стулка відкрита повністю.

Види пластикових вікон по конструкції віконного профілю

Профіль безпосередньо впливає на якість вікна, його характеристики, параметри експлуатації і зовнішній вигляд приміщення. Ось чому при виборі вікон слід уважно вивчити питання.

Пластикові вікна часто називають «вікна ПВХ» через основний полімерний матеріал для виробництва профілю – полівінілхлорид. На виході з виробничих ліній можна побачити багатокамерну конструкцію, в яку для надійності вікна монтується металевий армуючий профіль. Кількість і комплектація камер всередині профілю впливають на теплозберігаючі характеристики вікна.

Види пластикових вікон по різновидах склопакетів

Склопакет – це конструкція з декількох листів скла, скріплених між собою. Скло знаходиться на певній відстані одне від одного, ця відстань визначається шириною дистанційної рамки. Відстані між листами також називаються камерами. Відповідно є однокамерні і двокамерні склопакети. Дистанційна рамка всередині наповнюється сорбентом силікагелем, що оберігає внутрішню поверхню скла від вологи і запотівання при будь-яких температурах зовні.

Також склопакети комплектуються спеціальними енергоефективним I – склом і наповнюються всередині інертним газом – аргоном. I – скло має спеціальне напилення, яке відображає теплові хвилі. Таким чином взимку тепле повітря відбиваючись, залишається всередині приміщення. Існує також мультифункціональне скло Solar, його основними функціями є не тільки зберігання тепла в середині приміщення зимою, але і недопускання надмірної спеки влітку.

На окрему увагу заслуговують склопакети з триплексом. Вони мають зовсім інший рівень споживчих характеристик, так як триплекс – особливий вид міцного скла, який до цього використовувався в автомобільній та авіа – промисловості.

Триплекс – скло з підвищеною міцністю. Сьогодні з його допомогою захищають вітрини, склять транспорт, а також використовують у виробництві вікон.

По суті триплекс – це листове скло. Коротко процес його виробництва можна уявити, як з’єднання між собою декількох листів скла за допомогою спеціальної полімерної плівки. Відповідно, чим більше таких шарів, тим міцніше скло. Головна перевага склопакетів з триплексу – стійкість до ударів різними предметами. При дуже сильному ударі скло просто перетвориться в павутинку, але не розсипеться. Будь-які необережні пригоди членів сім’ї і будь-які плани зловмисників, пов’язані з вікнами, вам не страшні.

Ще одна з корисних якостей склопакета з триплекс – високий рівень шумозахисту (до 38 дб). Всі сторонні звуки залишаться на вулиці, а вдома завжди буде приємна тиха атмосфера.

Види вікон по геометричній формі

Прямокутні і квадратні вікна – це класика, до якої ми всі давно звикли. На сучасному етапі розвитку віконної індустрії будь-яка форма вікон доступна до замовлення і виконання, потрібно тільки знайти хорошого виробника. Геометричні форми з наявністю кутів більш прості у виконанні, а ось для арочних, круглих а також конструкцій із зворотним згином профілю потрібне спеціальне обладнання.

Ексклюзивні і нестандартні форми вікон прикрасять будь який будинок і зовні, і зсередини. Звичайні архітектурні форми казково перетворюються за допомогою вікон, підвищується загальний естетичний рівень будови.

Найскладнішими і витратними у виготовленні традиційно вважаються круглі вікна. Майстрам на виробництві при створенні таких конструкцій доводиться постійно контролювати радіуси згину та інші важливі показники.

Види пластикових вікон за варіантами декорування

Декорування  вікна – прекрасний спосіб підвищити його естетичну цінність. Досить часто в інтер’єрах хочеться уникнути класичного білого кольору профілю, а обрати гармонійний відтінок. В сучасних заводських умовах можливе виробництво віконного профілю практично будь якого кольору, тут вам на допомогу прийде лінійка RAL.

Окрім покраски популярністю користується ламінування віконного профілю. Ламінування навіть можна назвати більш витонченим способом декору. Текстура спеціальної плівки-покриття, як правило, імітує цінні породи дерева, що виглядає дуже благородно.

Декорування вікон – це не тільки робота з профілем, а й широкі можливості прикраси самого скла. Вітраж – цікаве індивідуальне рішення, яке стане родзинкою інтер’єру.

Про види вікон можна довго розповідати, як про вишуканий алкоголь, чай або каву. У кожного з нас сформовані свої враження і переваги, але завжди можна дізнатися щось цікаве і корисне. Сподіваюся ця стаття допоможе розібратись в величезному світі вікон. Якщо у вас з’являться питання, будемо раді відповісти на них в коментарях. А щоб не пропускати цікаві матеріали про вікна, підписуйтесь на сторінку компанії Viknar’off.

З повагою, майстер віконної справи.

Про автора
uk