0 800 50 53 52 ▼+38067 410 10 74
+38050 410 10 78
Зворотній дзвінок
callback

Інтерв’ю з директором компанії Вікнар’off

03 Apr 2014

Володимир Бліхар: «Економіка України теж потребує очищення»

02

Директор компанії «Вікнар’off» Володимир Бліхар – один із яскравих представників молодого українського бізнесу. Започаткувавши ще у 2005 році фірму із виробництва металопластикових конструкцій, він вже невдовзі вивів її на міжрегіональний рівень завдяки чіткому дотриманню європейських стандартів у поєднанні з високим рівнем сервісу. Сьогодні Володимир Васильович впевнений, що український бізнес доріс до співпраці із країнами ЄС і здатний конкурувати із західними виробниками.

– Пане Володимире, ще від кризи 2008 року український бізнес переживає не кращі часи. Як Вам вдається переборювати труднощі?

– Якщо пригадати 2005 рік, коли створилася наша компанія, на підприємстві працювало всього 7 людей, а потужність виробництва складала всього 30 вікон на день. Сьогодні «Вікнар’off» – це один з найбільших виробників металопластикових конструкцій в Україні. Наш завод, розташований у Тернополі, його потужність складає  понад 50 тисяч металопластикових конструкцій в місяць будь-якого типу: вікна, балконні двері, вхідні двері, балконні скління, конструкції складної конфігурації тощо. У процесі виробництва уся продукція Вікнар’оff проходить багаторівневий контроль, що дозволяє зберігати її якість на максимально високому рівні і відповідати найсуворішим вимогам ДСТУ та європейським стандартам. Напевне, саме висока якість із постійним вдосконаленням сервісного обслуговування і дала нашій компанії можливість зайняти лідируючі позиції на ринку. Не можу стверджувати, що криза нас не торкнулася. Але вона стала лакмусовим папірцем для бізнесу: вижили найсильніші підприємства, найякісніші товари і послуги, адже економний покупець став більш прискіпливим до своїх покупок.

– Сьогодні наша держава чітко дотримується курсу Євроінтеграції та найближчим часом планує увійти до складу ЄС. Чи готова Ваша компанія до більш жорсткої конкуренції, яка виникне при розширенні ринку збуту?

– Мені часто доводиться чути від деяких представників нашого бізнесу, що розширення торгових ринків одразу призведе до збільшення продажу продукції та, відповідно, до збільшення прибутку. На жаль, багато хто не враховує те, що чимало українських товарів ще не готові до конкурування із західноєвропейськими виробниками. А тому, перш ніж виходити на новий ринок, ми повинні насамперед посилити вимоги до виробництва власної продукції, відповідальніше поставитися до рівня сервісу та цінової пропозиції. Адже саме за цими трьома показниками покупець – український чи європейський – і робитиме свій вибір. Ось чому компанія «Вікнар’off» закупила обладнання кращих німецьких фірм для виготовлення продукції високої якості, тривалий час вдосконалює технології, виробничий процес, сервісне обслуговування. Окрім того, ми вже другий рік працюємо на ринку Білорусії, чиї стандарти досить високі і прирівняні до європейських.

– На Вашу думку, чи готова українська економіка вдосконалюватися за такими ж принципами?

– Якщо говорити про економіку в цілому, то при достатньому рівні інвестицій вона готова оновлюватися і вдосконалюватися. Адже не секрет, що будь-які новації на підприємстві потребують потужних капіталовкладень, яких зараз у бізнесу немає. Однак я впевнений, що вже навіть після підписання політичної частини угоди із ЄС інвестори набагато впевненіше приходитимуть в Україну. Інша річ – чи готові деякі представники бізнесу ментально до виходу на європейські ринки.

– Маєте на увазі способи конкурентної боротьби?

– Так. На жаль, ми так довго жили в системі корупції та поділу на «своїх» та «чужих», що поміняти цей стиль на життя на демократичний, де всі перед законом рівні, вдасться ще нескоро. Приміром, після подій на Майдані маємо іншу крайність: люстрацію. Модний термін настільки швидко увійшов до нашого вжитку, що дехто вже почав «люстрацію», не дочекавшись ні закону про неї, ні створення на рівні держави відповідних механізмів. На превеликий жаль, у багатьох випадках відбувається проста підміна понять: під гаслом люстрації зводять особисті рахунки, вирішують посадові питання, а у бізнесі – завдають шкоди більш успішним конкурентам. Втім, особливого ефекту це не приносить, адже вся «економічна люстрація» зводиться лише до тотального поливання брудом. Тому економіка України сьогодні теж потребує очищення від тих норм конкурентної боротьби, які панували досі, і спрямування на шлях чесної і прозорої боротьби через високу якість своїх товарів і послуг.

– Чи здатні українці сьогодні відрізнити справжню люстрацію від примітивного зведення рахунків?

– Знаєте, на моє глибоке переконання, за останніх чотири місяці наш народ кардинально змінив свій світогляд. Поливання брудом сприймається з огидою, недолугі звинувачення – з недовірою. Люди тепер вірять тільки власним очам і вухам, настільки вони втомилися від інформаційних воєн і суцільної брехні. Що стосується бізнесу, то жодні звинувачення та брудні ігри не зупинять покупця, якщо він бачить перед собою те, що він шукає: якісний товар за доступною ціною і з високим рівнем сервісу. Так, ми ще не навчилися, як у цивілізованих країнах, боротися із нечесними гравцями за допомогою закону, але цей час вже не за горами. Тому така «конкуренція» вже невдовзі зникне сама собою як взагалі неефективна.

– Чи змінив Майдан Ваш особистий світогляд?

– Мені здається, що в Україні немає людини, яка би залишилася байдужою до подій цієї зими. Кожен в міру своєї можливості якщо не сам їхав до Києва, то допомагав усім, чим міг. Працівники компанії «Вікнар’off» теж докладалися до нашої спільної перемоги: частина поїхала на Майдан, інші збирали матеріальну допомогу. Опісля ми активно долучилися до створення загонів самооборони для охорони порядку в Тернополі. А зараз «Вікнар’off» вирішив надати фінансову допомогу сім’ям загиблих тернополян. Всі ці події надзвичайно згуртували українців, спільна перемога, затьмарена спільним горем від загибелі людей, перевернула не тільки нашу свідомість, а й усе наше подальше життя. Тепер все, що ми робимо, – в ім’я нашої держави, у пам’ять наших полеглих Героїв і заради майбутнього наших дітей. Вислів «моя хата скраю» остаточно зник із нашого сьогодення. Бо сьогодні наше спільне головне завдання – зберегти територіальну цілісність України, розвинути її економічну незалежність і підвищити рівень життя та добробуту українців до рівня розвинених держав світу. Зараз ми започаткували соціальний проект “Підтримай армію разом з Вікнар’off”, яка передбачає, що з кожного проданого вікна компанії “Вікнар’off” частина коштів буде перераховуватися на рахунок Міністерства оборони України. Таким чином кожен наш покупець вноситиме разом із нами свою часточку для підтримки української армії. Адже недарма кажуть: якщо народ не годує свою армію, він годуватиме чужу. Тож дай нам Боже всім разом збудувати таку Україну, яка по праву займе достойне місце серед сильних і незалежних держав усього світу!

Відео: https://24tv.ua/home/showSingleNews.do?sotsialniy_proekt_vid_kompaniyi_viknaroff&objectId=426101

uk